Anivital Cani Derm®

Anivital Cani Derm®

CaniDerm® wskazania

Zadbaj o swojego psa!

Produkty linii anivital®-pomagają psom zachować dobre zdrowie i kondycję. Są smaczne i chętnie przyjmowane przez psy, również jako nagroda czy smakołyki. 

CaniDerm® z serii anivital® wspomaga leczenie dermatoz (o różnej etiologii) i poprawia kondycję włosa. 

CaniDerm® jest dostępny w dwóch uzupełniających się formach:

 • CaniDerm® tabletki stosowane doustnie jako dodatek do karmy
 • CaniDerm® Olejek – do stosowania zewnętrznego- przyspieszający zdrowienie uszkodzonej skóry i jej wytworów.

Dzięki podwójnej korzyści CaniDerm® stosujemy:

 • wypadający,słaby, suchy i łamliwy włos (tabletki)
 • podrażnienia i zapalenia skóry (tabletki + olejek do stosowania zewnętrznego)
 • dla złagodzenia odczynów alergicznych skóry (tabletki + olejek do smarowania)
 • wrażliwe lub uszkodzone opuszki palców (tabletki + olejek do smarowania)
 • otarcia skóry, odleżyny, zadrapania, miejsca po ukąszeniach przez owady (olejek – zewnętrznie)

Problemy w obrębie skóry i sierści

Piękne futro – to wizytówka Twojego psa!

Czy wybieracie się na wystawę po medale,a może na zawody w biegu z przeszkodami? Bez względu na to, czy sierść Waszego psa jest długa czy krótka, to i tak piękne futro będzie jego wizytówką ! Wygląd sierści jest obrazem zdrowia i jednym z kryteriów oceny kondycji psa. Każdy właściciel, w pewnych okresach życia psa, może doświadczyć kłopotów z powodu schorzeń skóry lub nieprawidłowości sierści u swojego ulubieńca. Te niemiłe dolegliwości powinny być jak najszybciej zlikwidowane, zanim pies rozchoruje się na dobre. 

Ważnym elementem pielęgnacji skóry jest oczywiście częste, regularne szczotkowanie psa. Czasem, pomimo najlepszej opieki, różne czynniki zewnętrzne mogą wywołać podrażnienie skóry wraz z objawami krótkotrwałego zapalenia aż po trudne do wyleczenia dermatozy. Należą do nich: 

pasożyty skóry (pchły, wszoły)

 • zaburzenia równowagi hormonalnej
 • nadmierne namnożenie grzybów i bakterii bytujących na skórze w przypadku osłabienia odporności organizmu (pyodermia)
 • brak prawidłowego zbilansowania pokarmu (niedobór lub nadmiar białek, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, pierwiastków śladowych , a także nadmiar energii w karmie)
 • reakcje alergiczne na ukąszenia owadów, na pokarm, pyłki roślin itp. 

Problemy w obrębie skóry i sierści

Praktyka dowiodła , że dobrze dobrany preparat uzupełniający dietę psa, zawierający aktywne substancje wspomagające utrzymanie zdrowej skóry i sierści, w ogromnej mierze przyczynia się do osłabienia, a nawet zlikwidowania symptomów chorobowych trapiących zwierzęta. Niekiedy, nawet karma najwyższej jakości musi być uzupełniona w dodatkową odżywkę dobraną zgodnie z aktualną potrzebą.

CaniDerm® – aktywne składniki

Jak CaniDerm® w tabletkach wpływa na poprawę jakości skóry i sierści!

CaniDerm® tabletki, to aktywna kombinacja różnych składników odżywczych, stosowanych jako uzupełnienie diety psa, o pozytywnym wpływie na jakość oraz zdrowotność skóry i okrywy włosowej. 

Chelat cynku 

(dodatek: 1.100 mg/kg – równa się 4 mg cynku w postaci organicznej na 10 kg wagi ciała psa na dobę jako dawka polecana). Cynk stanowi składnik wielu enzymów w organizmie. Jego niedobór prowadzi między innymi do rogowacenia skóry, nadmiernego łuszczenia (parakeratoza), utraty pigmentu, utraty włosa. Podawanie psom z dermatozami odpowiednich związków cynku, powoduje, w większości przypadków, szybki powrót do zdrowia. Chelat cynku jest od 4 do 5 razy lepiej przyswajalny, niż powszechnie stosowany w preparatach, cynk w postaci nieorganicznej. 

CaniDerm® – aktywne składniki

Biotyna (witamina H)

(dodatek: 830.000 mcg/kg – równa się 3.000 mcg na każde 10 kg wagi ciała psa na dzień dawka lecznicza zalecana. Biotyna jest niezbędna w procesie tworzenia keratyny, będącej podstawą budowy nabłonka skóry i jej wytworów jak sierść czy pazury. Niedobór biotyny prowadzi do przedwczesnego starzenia się i posiwienia włosa. Matowa, sucha i łamliwa sierść, łupież, świerzbowe wtórne zapalenie skóry oraz świąd są często przyczyną niedoboru biotyny. Zdrowy pies, pozyskuje większość biotyny w trakcie przemian przy udziale mikroflory jelita grubego. W przypadku kłopotów z sierścią i skórą, gdy synteza własna biotyny jest niewystarczająca, skutek leczniczy przyniesie odpowiednio dobrany preparat z biotyną. 


Omega-3-nienasycone kwasy tłuszczowe

(dodatek: tluszcz ryb o wysokiej koncentracji Omega-3-kwasów tłuszczowych: eikozapentanowego EPA 20:5 ω3 oraz dokozahaksanowego DHA 22:6 ω3). 

Wysoka zawartość tych kwasów tłuszczowych, w naturalny sposób utrzymuje prawidłowy poziom i proporcje między kwasami Omega-6 i Omega-3 w karmie, dzięki czemu, stymulowaniu podlega  reakcja organizmu na procesy zapalenia. Dlatego właśnie, dodatek Omega-3 nienasyconych kwasów tłuszczowych jest zalecany w przypadku zapalenia skóry oraz dla poprawienia kondycji skóry i jakości okrywy włosowej. 

CaniDerm® – aktywne składniki

Drożdże

są naturalnym komleksem różnych witamin oraz soli mineralnych, o pozytywnym działaniu na skórę i sierść:

 • kompleks witamin grupy B (drożdże zawierają również dużą ilość naturalnej witaminy C) 
 • elementy śladowe w postaci aktywnych związków organicznych: żelazo, cynk, miedź, mangan, selen,
 • kwas pantotenowy (odpowiedzialny za prawidłową funkcję skóry i pigmentację włosa)

Ekstrakt aminokwasów

regulując metabolizm białek, utrzymuje skórę i sierść w zdrowiu, bez którego nie mogłyby spełniać swojej funkcji ochronnej.

Sposób użycia i dawkowanie

Leczniczo podaje się CaniDerm® od 1 do 1,5 tabletki na 10 kg wagi ciała psa na dzień. Dla utrzymania trwałego efektu preparat należy podawać przez okres minimum 4 – 6 tygodni. CaniDerm® jest preparatem całkowicie naturalnym.

Opakowania:

 • 140 g (około  60 tabletek)
 • 280 g (około 120 tabletek)
 • 520 g (około 225 tabletek) 

Dostawa

Możliwość odbioru osobistego i wysyłki kurierem oraz paczkomatem w zależności od wielkości i kształtu paczki. Szczegołówe informacje dostępne telefonicznie i przez Messenger.

Jak zamówić?

Aby zamówić skontaktuj się z nami: 516 482 264, kontakt@odiimija.pl lub przez Messenger.